Naturopati Eğitimi

18 ay sürecek eğitim programı ile (her ay bir hafta sonu olmak üzere) düzenlenecek bir eğitim programını kapsamaktadır. 2023 Yılı itibari ile de TAoA bünyesinde Naturopatik Tıbbi nosyon ve beceriyi elde etmeye yönelik eğitim programı başlayacaktır.

Naturopatik Tıbbın Temelleri ve Klinik Uygulamaları

Naturopati veya "Doğa Tedavisi" bir sağlık sisteminden daha fazlasıdır: semptomları ve semptomların temel nedenlerini tedavi etmenin çeşitli doğal yollarını kullanan hem bir yaşam tarzı hem de bir şifa kavramıdır.

Naturopatik Tıp bütünsel bakımdır. Hastalığın temel nedenini ve semptomlarını bulmak için vücudun fiziksel, zihinsel ve duygusal yönlerini birleştirir ve onları botanik / bitkisel ilaç, akupunktur, diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri, doğal ve güvenli yöntemlerle tedavi eder.

Naturopatik tıp yaklaşımında "denge" önemlidir ve hastada dengeyi yani homeostazisi yeniden oluşturma amaçlanır. Semptomlar, koşullar göz önüne alındığında organizmanın alabileceği en iyi tepki olan yapıcı bir fenomeni temsil eder. Naturopatik doktorun rolü, vücudun içten iyileşme çabalarını anlamak ve yardımcı olmaktır.


Tıbbın Doğal İlkeleri

Primum non nocere - ZARAR VERMEYİN , tüm hastalar için en az risk içeren etkili sağlık hizmeti; naturopatik doktorlar zararlı yan etki risklerini en aza indiren invaziv olmayan tedavileri tercih eder.

Vis medicatrix naturae - DOĞANIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ , kendi kendini iyileştirmeye saygı gösterin ve teşvik edin; doğa, sağlığı korumak ve eski haline getirmek için bedendeki ve zihindeki iyileştirme mekanizmaları aracılığıyla güçlü bir şekilde hareket eder. Naturopatik hekimler, doğal süreçlerle uyumlu yöntemler, bitkiler ve teknikler kullanarak bu doğal şifa sistemlerini bozduklarında eski haline getirmek ve desteklemek için çalışırlar.

Tolle causum - NEDENİ TEDAVİ EDİN , nedenleri belirleyin ve ortadan kaldırın, semptomların baskılanmasından kaçının. Her hastalığın, genellikle bireyin yaşam tarzı, diyeti veya alışkanlıkları açısından altta yatan bir nedeni bulunur.

Docere - DOKTOR OLARAK ÖĞRETMEN , hastaları eğitir, rasyonel umutlar verir ve öz sorumluluğu teşvik eder. Natüropatik tıbbın temel amacı, hastayı eğitmek ve sağlığın öz sorumluluğunu vurgulamaktır. Hekim ayrıca doktor-hasta ilişkisinin terapötik potansiyelini tanır ve kullanır.

Kişiyi bütün olarak tedavi edin - her kişi, sağlığını etkileyen kendi faktörleriyle benzersizdir. Sağlık veya hastalık, fiziksel, duygusal, diyet, genetik, çevresel, yaşam tarzı ve diğer faktörlerin karmaşık etkileşiminden gelir. Naturopatik doktorlar TÜM KİŞİYE bu faktörleri göz önünde bulundurarak TEDAVİ EDER..

©2018 - 2021 TAoA (The Academy of Acupuncture) - Tüm Hakları Saklıdır